Amortyzatory
Bydgoszcz

Oferujemy szeroki wybór amortyzatorów w warsztacie w Bydgoszczy. Pomożemy Ci dopasować je do modelu Twojego samochodu i jego parametrów technicznych. Części cechują się wysoką jakością wykonania, przez co umożliwiają bezpieczną i komfortową eksploatację samochodu przez kolejne dziesiątki tysięcy kilometrów.

Należy przy tym pamiętać, że są to części, które mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pojazdu i wygodnej jazdy. Sprawnie działający element zwiększa przyczepność kół do nawierzchni. Zużyte amortyzatory wpływają m.in. na wydłużenie drogi hamowania czy nierównomierne zużycie bieżników w kołach.

Jakie są objawy zużytych amortyzatorów?

O zużyciu amortyzatorów świadczą:

  • opadanie przodu samochodu podczas hamowania,
  • wyraźnie odczuwalne wstrząsy w aucie podczas jazdy po wybojach,
  • przechylanie się auta na jedną ze stron podczas skręcania,
  • nadmierne zużycie opon po jednej stronie,
  • wyraźnie wyczuwalne drgania na kierownicy podczas jazdy po prostej drodze,
  • opadania tyłu samochodu podczas przyspieszania.

 

W trakcie wymiany amortyzatorów warto pamiętać o tym, aby nigdy nie wymieniać ich pojedynczo, ponieważ wówczas i tak będą widoczne nierówności. Warto w trakcie usługi zdecydować się również na przegląd i naprawę zawieszenia. To pozwoli kompleksowo zadbać o przyczepność i stabilizację samochodu w trakcie jazdy.

Jak często wymieniać amortyzatory?

Szacuje się, że amortyzatory należy wymieniać co około 60 tysięcy kilometrów. Warto przy tym pamiętać, że jeśli masz agresywny sposób jazdy lub poruszasz się po trudnej nawierzchni pełnej wybojów, częstotliwość powinna wzrosnąć. Zachęcamy do wizyty w warsztacie, aby sprawdzić kondycję elementów. Doradzimy Ci, czy powinieneś już dokonać ich wymiany.


Skontaktuj się z nami