Tłumiki
Bydgoszcz

Oferujemy naprawę oraz wymianę elementów wchodzących w skład układu wydechowego. Tłumiki odpowiadają za redukcję poziomu hałasu, a także prawidłową emisję spalin podczas eksploatacji samochodu.

Rozwiązania, które proponujemy, są trwałe i wydajne, przez co zapewniają wieloletnie, bezawaryjne działanie. Z kolei proces wymiany jest przeprowadzany przez doświadczonych mechaników w odpowiednio do tego wyposażonym warsztacie, co zapewnia precyzyjne usługi serwisowe. Te odpowiadają standardom jakości narzuconym przez producentów poszczególnych elementów zamiennych.

Objawy uszkodzonego tłumika

O uszkodzeniu tłumika świadczą:

  • zapach spalin w pojeździe,
  • wyraźnie słyszalny hałas podczas jazdy,
  • zerwanie konkretnego elementu układu,
  • zwiększenie emisji spalin do środowiska,
  • zatkanie tłumika.

 

Nie warto zwlekać z naprawą uszkodzonego elementu, ponieważ jego awaria będzie wpływała na kondycję całego układu wydechowego i samego auta. Z czasem może to doprowadzić do poważnych usterek, które będą nie tylko kosztowne w usunięciu, ale również sprawią, że naprawa będzie bardziej skomplikowana i długotrwała.

Aby tego uniknąć, obserwuj swój pojazd i przeprowadzaj regularne przeglądy techniczne. Nie czekaj również z wizytą u mechanika.

Jak często wymieniać tłumik?

Wymiana tłumika najczęściej jest konieczna po kilku latach eksploatacji. Nie da się jednak określić konkretnego terminu używalności elementu. Jest on uzależniony m.in. od tego, z jakimi warunkami pogodowymi ma styczność auto, sposobu eksploatacji pojazdu, rozwiązań technologicznych zastosowanych przez producenta auta i wielu innych. Jeśli nie wiesz, czy nadszedł już czas na wymianę tłumika, skontaktuj się z nami. Ocenimy jego stan techniczny i doradzimy Ci, jakie kroki warto podjąć.


Skontaktuj się z nami