Naprawa klimatyzacji samochodowej
Bydgoszcz

Oferujemy naprawę klimatyzacji samochodowej w Bydgoszczy. Warto pamiętać, że jest to element, który nie tylko podnosi komfort jazdy, ale również zwiększa bezpieczeństwo w jej trakcie. Sprawnie działający układ umożliwia regulację temperatury, która wpływa na samopoczucie kierowcy — nadmiernie wysoka temperatura zwiększa ryzyko zasłabnięcia w trakcie jazdy. Co więcej, sprawnie działający system umożliwia odparowywanie szyb, które zapewnią dobrą widoczność bez względu na temperaturę i warunki atmosferyczne.

W ramach serwisu klimatyzacji oferujemy:

  • diagnozę kondycji całego układu,
  • sprawdzenie szczelności klimatyzacji,
  • napełnienie klimatyzacji — mamy czynnik R134a i 1234yf,
  • przeprowadzenie odgrzybiania,
  • wymianę filtrów,
  • dokonanie napraw i wymiany poszczególnych elementów.

 

Klimatyzacja, która nie jest poddawana serwisowi, ulega zagrzybieniu, a w konsekwencji staje się niebezpieczna dla kierowcy i pasażerów. Może wpływać na odporność organizmu, kondycję płuc i spowodować złe samopoczucie. Żeby tego uniknąć, warto powierzyć nam jej kompleksową naprawę.

Cennik usług

Cennik usług prezentuje się następująco:

  • serwis klimatyzacji — 99 zł,
  • podłączenie maszyny diagnostycznej i sprawdzenie szczelności układu w przypadku czynnika R134a-100g — 35 zł,
  • podłączenie maszyny diagnostycznej i sprawdzenie szczelności układu w przypadku czynnika 1234yf-100G — 50 zł,
  • odgrzybienie układu (w jego trakcie zalecamy również wymianę filtra kabinowego) — 69 zł.

 

Jeśli masz pytania dotyczące szczegółów, zapraszamy do kontaktu.

Klimatyzacja — dlaczego należy o nią dbać?

Przede wszystkim klimatyzacja, aby działała sprawnie i wydajnie, musi być regularnie serwisowana. Czynnik chłodzący, umożliwiający obniżanie temperatury wewnątrz pojazdu, często zmniejsza swoją objętość w układzie. Wówczas cały system działa mniej sprawnie, co jest widoczne podczas użytkowania klimatyzacji.

Filtry w układzie są zapychane m.in. przez kurz i roztocza, zanieczyszczenia emitowane przez sam pojazd, pyłki roślin. Wówczas ilość powietrza wtłaczanego do wnętrza kabiny samochodu zmniejsza się proporcjonalnie do stopnia ich zapchania, przez co system, mimo zużycia takiej samej ilości energii, działa znacznie mniej sprawnie, a więc chłodzi wolniej.

Same filtry są również doskonałym środowiskiem do rozwoju różnego rodzaju bakterii i grzybów. Panuje w nich optymalna dla mikroorganizmów wilgotność powietrza oraz stosunkowo wysoka temperatura. Aby uniknąć pojawienia się ich kolonii, pamiętaj o serwisie klimatyzacji.

Kiedy przeprowadzić naprawę klimatyzacji samochodowej?

Naprawę klimatyzacji samochodowej należy przeprowadzać co najmniej raz w roku. W jej trakcie powinno się dokonać wymiany filtrów, sprawdzenia drożności poszczególnych kanałów, ewentualnego uzupełnienia czynnika chłodniczego. Aby o tym nie zapomnieć, warto to zrobić np. podczas corocznej diagnozy i naprawy układu hamulcowego — działamy kompleksowo, dlatego przeprowadzimy dla Ciebie również przegląd innych elementów.

O wizycie w serwisie należy pamiętać również wtedy, gdy zauważysz coś niepokojącego w funkcjonowaniu systemu chłodzenia — pojawi się nieprzyjemny zapach, zmniejszy się wydajność podzespołu. Zapraszamy do współpracy. Zadbamy o sprawne i bezpieczne działanie elementów odpowiadających zmniejszenie temperatury wewnątrz pojazdu.


Skontaktuj się z nami