Wymiana rozrządu
Bydgoszcz

Oferujemy wymianę rozrządu w pojazdach wszystkich marek w Bydgoszczy. Usługa ma kompleksowy charakter. Obejmuje diagnozę problemów związanych z funkcjonowaniem całego układu, a także wymianę napinaczy, pompy wody. Należy przy tym pamiętać, że rozrząd ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania samochodu, a jego uszkodzenie może spowodować poważną awarię silnika. Jest to dodatkowo o tyle niebezpieczne, że często usterki nie dają o sobie znać w specyficzny sposób. Z kolei zerwany pasek może spowodować uszkodzenie silnika, którego wymiana niekiedy jest nawet nie tylko kosztowna, ale i nieopłacalna.

Jakie są objawy uszkodzenia mechanizmu rozrządu?

Objawami problemów z rozrządem są:

  • głośniejsza niż zwykle praca silnika — szczególnie gdy ten nie jest jeszcze rozgrzany,
  • pojawienie się dźwięku grzechotania podczas ruszania i samej jazdy,
  • zwiększone zużycie paliwa,
  • szarpnięcie pojazdem po zgaszeniu silnika,
  • wyraźne postrzępienie paska rozrządu,
  • spadek wydajności pracy silnika.

 

Jeśli zauważysz te objawy, nie zwlekaj z wizytą u mechanika. Wymiana rozrządu to znacznie mniejsza inwestycja niż wymiana silnika.

Jak często należy wymieniać rozrząd?

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko jest uzależnione od modelu samochodu, producenta i jego założeń. Informacje techniczne na ten temat znajdują się w książce serwisowej. Co do zasady nie powinno się zwlekać z wizytą w warsztacie w tej sprawie dłużej niż 5 lat od montażu poprzedniego układu lub po przejechaniu 60 tysięcy kilometrów.

Po zakupie nowego auta również warto udać się do mechanika, aby sprawdzić kondycję rozrządu. Warto wówczas sprawdzić również stan tłumika i innych ważnych części samochodu. Z kolei podczas samej transakcji powinieneś zapytać o dokumenty, zawierające informacje na temat przeprowadzanych wymian rozrządu, aby mieć punkt odniesienia do dalszych działań.


Skontaktuj się z nami